Whatsapp
En İyi Elektrik Tesisat Ustası Firması
7/24 arayabilirsiniz

Aydınlatma Sistemleri

Aydınlatma Sistemleri

Aydınlatma Sistemleri
İstanbul'da bulunan Can Elektrik, aydınlatma sistemleri, led aydınlatma sistemleri, tavan aydınlatma sistemleri, akıllı aydınlatma sistemleri, ev aydınlatma sistemleri, çatı aydınlatma sistemleri, doğal aydınlatma sistemleri, akıllı ev aydınlatma sistemleri, asma tavan aydınlatma sistemleri, ev içi led aydınlatma sistemleri, fabrika aydınlatma sistemleri, bahçe aydınlatma sistemleri, bina aydınlatma sistemleri, büro aydınlatma sistemleri, cephe aydınlatma sistemleri, camii aydınlatma sistemleri, cami aydınlatma sistemleri, led aydınlatma sistemleri dış cephe aydınlatma,  çevre aydınlatma sistemleri, aydınlatma sistemleri dekorasyon, dükkan aydinlatma sistemleri, dolap aydınlatma sistemleri,  depo aydınlatma sistemleri, düğün salonu aydınlatma sistemleri, dolap içi aydınlatma sistemleri, mutfak dolabı aydınlatma sistemleri, eczane aydınlatma sistemleri,  endüstriyel aydınlatma sistemleri, ev tavan aydınlatma sistemleri, en güzel aydınlatma sistemleri,  ev içi aydınlatma sistemleri, aydınlatma sistemleri fiyatları, mağaza aydinlatma sistemleri fiyatları tamamını yapmaktadır.

Aydınlatma sistemleri nelerdir?

Aydınlatma sistemi, aydınlatmanın ve sistem için gerekli kaynakların ve aksesuarların sağlanmasıyla bağlantılı olarak kullanılan veya faydalı olan tesisler, işler, araçlar ve özellikler anlamına gelir . Doğru aydınlatma, bir alanda nasıl hissettiğiniz üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir ve her alan, çeşitli farklı aydınlatma gereksinimleri gerektirebilir.  İyi bir aydınlatma düzeni, kolayca çalışabileceğiniz veya rahatlayabileceğiniz hoş bir alan yaratmak için farklı aydınlatma türlerini birleştirir. Aydınlatma sistemleri genelde 3 alanda kullanılır.
 
1. Kamusal Alanlar için
2. Ofis ve Endüstriyel İşyerleri için
3.Ev ve Perakende kullanım için
 
Genel olarak, aydınlatma uzmanları, her bir kategorinin benzersiz amacına hizmet etmek ve belirli ihtiyaçları karşılamak için özel olarak tasarlanmış ve oluşturulmuş dört ana aydınlatma türü olduğu konusunda hemfikirdir:
 
1. Ortam ışıklandırması 
2. Görev aydınlatması 
3. Vurgu aydınlatma 
4. Dekoratif aydınlatma 
 

Temel aydınlatma sistemi nedir?

Bir oda birden fazla amaca hizmet edebilir. Rahatlayabileceğiniz, bilgisayarda çalışabileceğiniz, sanat ve el işi yapabileceğiniz, yemek pişirebileceğiniz, arkadaşlarınızla yemek paylaşabileceğiniz ve çok daha fazlasını yapabileceğiniz bir yer olabilir… Bu nedenle aydınlatma özelliklerinin odanın ayarına veya uygulamasına uygun olması gerekir.
 
Aydınlatma planımızı genellikle ambiyans aydınlatması ile tasarlamaya başlıyoruz ve ardından vurgulu aydınlatmaya ihtiyaç duyulacak alanları belirlemeye devam ediyoruz. Durumunuzda kullanacağınız farklı aydınlatma türlerini seçerken, genelden özele gitmek genellikle daha iyidir.
 
Bununla birlikte, bir odada (örneğin bir kuyumcu) birden fazla özel görev yapıldığında veya vurgulanacak birkaç nokta olduğunda ( müze veya sanat galerisi gibi ), vurgulu aydınlatma ile bir aydınlatma planı başlatmak en iyisidir. Bu nedenle, geliştirmeye başlamadan önce bir odanın amacını bilmek çok önemlidir! 
 

Led aydınlatma sistemi nedir?

 
LED , ışık yayan diyot anlamına gelir . LED aydınlatma sistemleri, akkor ampullere göre %90'a kadar daha verimli ışık üretir. Nasıl çalışırlar? LED dediğimiz minik ışık kaynaklarını aydınlatan bir mikroçipten elektrik akımı geçer ve sonuç görünür ışıktır. Performans sorunlarını önlemek için, üretilen ısı LED'leri bir ısı emiciye emilir. Sensörler, ağlar ve yazılımlar LED altyapılarına bağlandığında veya bunlara eklendiğinde, ortaya çıkan sistem, tek başına aydınlatmanın değerini aşan hizmetler ve faydalar sağlar. LED aydınlatma sektöründeki gelişmeler verimliliği, maliyeti, talebi, rekabeti ve üretimi etkilemektedir. Akıllı aydınlatma çözümleri, aydınlatma üzerinde daha fazla kontrole izin vererek daha fazla tüketici seçeneği ve daha yüksek kaliteli aydınlatma tasarımları sağlar. 
 
LED aydınlatma ürünlerinin kullanım ömrü , akkor veya kompakt floresan aydınlatma (CFL) gibi diğer ışık kaynaklarından farklı olarak tanımlanır. LED'ler tipik olarak "yanmaz" veya arıza yapmaz. Bunun yerine, LED'in parlaklığının zamanla yavaş yavaş azaldığı 'lümen değer kaybı' yaşarlar. Akkor ampullerin aksine, LED “ömrü”, ışık çıkışının yüzde 30 oranında azaldığı bir tahmin üzerine kurulur.
 

Aydınlatma armatür çeşitleri nelerdir?

Armatürler olarak da bilinen aydınlatma armatürleri, çeşitli boyut, şekil, watt vb. Açıkçası, her bir fikstür türünün birçok çeşidi vardır. 

Gömme Koy Aydınlatma Armatürü

Tavan ve duvarın kesiştiği yerde tavanın üzerine inşa edilen hafif bir yuvaya gömme bir yuva armatürü monte edilir. Bu armatürler tipik olarak ışığı duvara doğru yönlendirir. Koyun kenarındaki trimin, aydınlatma armatürünü gizleyecek kadar uzun olması önemlidir, aksi takdirde lamba görünebilir ve bu da çekici değildir.

Dolaylı Sarkıt Aydınlatma Armatürü

Dolaylı sarkıtlar tavandan sarkar ve genellikle kablolara asılır. Lamba tamamen aşağıdan gizlenmiştir ve bir reflektör ışığın tamamını tavana doğru yönlendirir. Bu tür bir armatür, alan içinde daha yumuşak ve daha eşit bir ışık dağılımı sunar. En iyi genel aydınlatma için kullanılır ve görev aydınlatması için uygun değildir. Tavan rengi, ışığı olabildiğince fazla yansıtacak şekilde açık olmalıdır.

Direkt / Dolaylı Sarkıt Aydınlatma Armatürü

Doğrudan / dolaylı bir sarkıt da tavandan sarkar, ancak ışığı yukarı ve aşağı yönlendirir. Bu tip armatürler genel aydınlatmanın gerekli olduğu ofislerde çokça kullanılmaktadır ancak armatürün hemen altında görev aydınlatmasına da ihtiyaç vardır. Doğrudan / dolaylı armatürler, bir tasarımcının ışık dağılımı üzerinde kontrol sahibi olması için farklı miktarlarda ışığı yukarı ve aşağı dağıtan varyasyonlarda tasarlanmıştır.

Gömme Aydınlatma Armatürleri

Gömme aydınlatma armatürleri ticari ve kurumsal yapılarda en çok kullanılan armatürlerdir. Armatürler, ortak tavan karosu boyutlarıyla çalışacak şekilde boyutlandırılmıştır. Floresan lambalar geçmişte en popüler olanı iken, birçok tesis daha uzun ömürlü oldukları ve daha az bakım gerektirdiği için LED armatürlere geçiş yapmaktadır.

Duvar Yıkama Armatürleri

Duvar yıkama armatürleri, ışığı duvara doğru yönlendiren reflektörlü gömme ışıklardır. Genellikle bir duvardaki sanatı, tabelaları veya diğer öğeleri vurgulamak için kullanılırlar. Yukarıdaki şema gömme duvar yıkama armatürlerini göstermektedir, ancak tavana yüzeye monte edilebilirler, bu da kolayca hedeflenmelerini sağlar.

Aplik

Aplik, duvara monte edilen dekoratif bir armatürdür. Genel oda aydınlatması sağlarlar, ancak çoğunlukla dekoratiftirler.

Görev Aydınlatması

Görev aydınlatması, belirli görevleri veya yapılmakta olan işleri aydınlatmak için kullanılan ışıklar için genel bir tanımdır. Görev ışıkları lambalar, masalara monte edilmiş ışıklar, dolap altı ışıkları veya insanların işlerini daha iyi görmelerine yardımcı olan herhangi bir aydınlatma olabilir. Görev aydınlatmasının sıcaklığının genel oda sıcaklığına uyması şiddetle tavsiye edilir.

Dolap Altı Aydınlatma Armatürleri

Işıklar genellikle dolapların altına monte edilir, böylece aşağıdaki tezgahtaki işler kolayca görülebilir. Bunlar evlerde ve ofislerde bulunabilir ve genellikle yakındaki bir anahtardan veya aydınlatma armatüründeki bir anahtardan kontrol edilir. Görev aydınlatmasında olduğu gibi, kabin altı armatürlerinin genel oda aydınlatmasının renk sıcaklığına uyacak şekilde seçilmesini öneririz.

Elektrikçiye mi ihtiyacınız var?
Elektrik Tesisat ustası mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA